Już trwa! W Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego o 16.00 rozpoczęła się aukcja „Dar serca za dar serca” w ramach naszej radiowej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.
To niecodzienna aukcja, bo przecież ideą akcji jest „pomagamy,nie dotykając pieniędzy”. Zatem wystawione przedmioty można wylicytować, oferując artykuły takie jak: mąka, cukier, słodycze, konserwy.
Reporter Radia Lublin obserwował dosłownie ostatnie przygotowania do aukcji.
– W tej chwili mamy wystawionych prawie 50 przedmiotów, ale sytuacja zmienia się z minuty na minutę, ponieważ w ciągu ostatnich 10 minut dostaliśmy 4 nowe rzeczy. Są przepiękne aniołki zrobione przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie. Jest „choinka dobrych życzeń”, podarowana przez Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych. Mechatronicy przygotowali stelaż, a później goście honorowi, którzy uczestniczyli w podsumowaniu naszej akcji, złożyli życzenia na bombkach przygotowanych przez uczniów. I te bombki zostały zebrane w kształt podświetlanej choinki. Ale najbogatszym elementem naszej aukcji jest kolekcja obrazów – informuje Anna Bieganowska-Skóra, przewodnicząca Społecznego Komitetu Organizacyjnego Akcji PDPZ w Lublinie,
– To niezwykła aukcja. Oferujemy dary serca, czyli to, co jest najbardziej potrzebne. To produkty spożywcze, szczególnie konserwy mięsne i rybne, czekolady, olej. Są tu też przedsiębiorcy dysponujący transportem, którzy mogą zaoferować pomoc w przewożeniu na przykład produktów rolnych – mówi redaktor Ewa Dados, dziennikarka Polskiego Radia Lublin, inicjatorka akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.
– Zawsze warto pomagać. Nie wiem, czy będę dziś licytował osobiście, ale moi pracownicy tak. Przygotowaliśmy na aukcję szczególną ikonę, natomiast widzę tu mnóstwo ciekawych rzeczy. Jest o co się bić – mówił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
Aukcja to także część artystyczna, w której występują m.in. nasi przyjaciele: Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera. Pomoc trafi do potrzebujących przed świętami Bożego Narodzenia.
RMaj / opr. ToMa
Fot. Mirosław Trembecki