Finał mistrzostw Polski w pływaniu: świetne występy lubelskich zawodników

img 8644 3

Znakomity finał mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie dla zawodników AZS-u UMCS-u Lublin.

Gospodarze imprezy zdobyli trzy złote i jeden brązowy medal.

Pierwsze w mistrzostwach indywidualne złoto, okraszone poprawą własnego rekordu Polski, zdobył Jan Świtkowski, który na 200m stylem zmiennym finiszował w czasie 1:53.39.

Wygrywając w ostatniej konkurencji mistrzostw sztafeta mężczyzn 4X100m stylem zmiennym AZS-u UMCS-u Lublin zapewniła klubowi zwycięstwo w klasyfikacji medalowej. Na kolejnych zmianach płynęli: Dominik Niedziałek, Konrad Kadrow Jan Świtkowski i Jan Hołub.

Wcześniej złoty medal w tej samej konkurencji zdobyła sztafeta kobiet w składzie: Daniela Geroges, Wiktoria Samuła, Julia Adamczyk i Wiktoria Czarnecka.

Dorobek lubelskich pływaków uzupełnił brązowy medal Wiktorii Samuły na 50m motylkiem.

Łącznie w mistrzostwach zawodnicy AZS-u UMCS-u zdobyli 20 krążków: 7 złotych, 4 srebrne i 9 brązowych.

Na zdj. Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu, Lublin, 18.12.2018, fot. Mirosław Trembecki