Pływanie: 20 medali AZS-u UMCS-u Lublin

plywaaaa

AZS UMCS Lublin wygrał seniorską klasyfikację medalową zimowych mistrzostw Polski na krótkim basenie, które odbyły się na Aqua Lublin.

Z dobrego startu całej drużyny cieszyła się Wiktoria Czarnecka, która razem z Danielą Georges, Wiktorią Samułą i Julią Adamczyk wygrała rywalizację sztafetową na 4X100m stylem zmiennym: – Na cztery starty zrobiłam cztery „życiówki” – mówiła.

Ostatniego dnia imprezy po złoto sięgnęła również męska sztafeta 4x100m stylem zmiennym AZS-u UMCS-u Lublin w składzie: Dominik Niedziałek, Konrad Kadrow, Jan Świtkowski i Jan Hołub.

Wcześniej Świtkowski okazał się najlepszy na 200m stylem zmiennym poprawiając własny rekord Polski. Obecnie wynosi on 1:53.39.

To w ogóle były rekordowe mistrzostwa – mówi prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego Grzegorz Mazurek: – Tyle rekordów nieczęsto pada. Chyba, że na pływalni w Lublinie – zaznaczył.

Sobotni dorobek AZS-u UMCS-u Lublin uzupełnił brązowy medal Wiktorii Samuły na 50m stylem klasycznym.

Łącznie w mistrzostwach lubelscy zawodnicy zdobyli 20 krążków: 7 złotych, 4 srebrne i 9 brązowych.