Zimowe pływanie w Lublinie. Pierwsze medale i rekordy

img 8644 6

Cztery medale zdobyli seniorzy AZS-u UMCS-u Lublin w pierwszym dniu zimowych mistrzostw Polski w pływaniu, które odbywają się na basenie Aqua Lublin.

Srebro zdobyła sztafeta kobiet 4×50 m stylem dowolnym w składzie: Daniela Georges, Wiktoria Samuła, Julia Adamczyk i Wiktoria Czarnecka. Trzy pozostałe krążki to brązowe medale wywalczone w startach indywidualnych.

Trzeci na 50 m stylem dowolnym był Konrad Czerniak. – Nie jestem w idealnej dyspozycji, ale udało się zdobyć medal.

Na trzeciej pozycji w wyścigu na 400 m stylem zmiennym finiszowała Paula Żukowska. – Nie da się pływać zawsze na najwyższym poziomie.

Ponadto brąz na 100 m motylkiem zdobyła Katarzyna Kołodziej.

W pierwszym dniu imprezy padły dwa rekordy Polski: dystans 800 m stylem dowolnym Paulina Piechota z UKSu 190 Łódź przepłynęła w 8:25.32, a sztafeta kobiet Juvenii Wrocław na 4×50 m stylem dowolnym uzyskała 1:47.61.

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów w pływaniu w Lublinie, 18.12.2018, fot. Mirosław Trembecki