Wyjazdowa porażka lubelskich koszykarzy

start 15

Koszykarze TBV Startu Lublin przegrali na wyjeździe z Anwilem Włocławek 80:90 w 14 kolejce ekstraklasy.

Po pierwszej kwarcie zanosiło się na wysoką porażkę naszej drużyny, bowiem Start w tej części meczu uległ mistrzom Polski aż 16:34. W drugiej odsłonie goście zdołali doprowadzić do remisu. Ostatecznie, po pierwszej części Start przegrywał tylko 44:46.

Niewielką stratę lubelska drużyna utrzymywała do stanu 49:51. Wtedy to nastąpił kilkuminutowy przestój naszego zespołu, po którym przewaga gospodarzy wzrosła do 15 punktów. Start jeszcze poderwał się do walki i na nieco ponad 3 minuty przed końcem spotkania przegrywał 72:77, ale gospodarze nie dali sobie odebrać zwycięstwa.

Punkty zdobyli: Thomasson – 21, Upson – 17, Borowski – 12, Dziemba – 9, Mirkovic – 8, Gospodarek – 5, Washington i Dutkiewicz – po 3 oraz Szymański – 2.

Dla Anwilu najwięcej rzucili: Michalak – 24, Zyskowski – 18 i Lichodiej – 17.

W kolejnym meczu TBV Start podejmie u siebie 13 stycznia Rosę Radom.