Bieg na Szczyt: Strażacy z Wojciechowa ponownie na podium

strazacy

Strażacy ochotnicy z Wojciechowa po raz kolejny na podium rozegranego w Warszawie Biegu na Szczyt – Rondo 1. Pieniądze z imprezy trafiają do podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.

Bieg na Szczyt – Rondo 1 został rozegrany po raz 9. Wystartowało w nim kilkuset zawodników, którzy biegli na czas po schodach. Jedną z konkurencji były biegi strażaków. Paweł Jośko z OSP Wojciechów i Paweł Kowalski z OSP Wojciechów-Kolonia zajęli drugie miejsce w kategorii OSP i piąte w kategorii generalnej strażaków. W rywalizacji „strażackie schody” wzięło udział ponad 50 drużyn z całego kraju. Mieli do pokonania 38 pięter warszawskiego biurowca, czyli łącznie 836 schodów. Biegli w pełnym umundurowaniu bojowym, ważącym ponad 20 kg, oddychając powietrzem z butli znajdującej się na plecach.

To nie pierwsze podium strażaków z gminy Wojciechów w Biegu na Szczyt. Jako reprezentanci Lubelszczyzny wystartowali w biegu po raz czwarty i co roku są na podium. Rok temu drugie miejsce zajęli Paweł Kowalski i Marcin Ozimek.

CZYTAJ: 836 schodów w 7 minut. Strażacy z Wojciechowa na podium

Bieg Na Szczyt RONDO 1 to wydarzenie charytatywne na rzecz podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. W ciągu dotychczasowych 8 edycji zawodów zebrano ponad 200 tysięcy złotych na sfinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci. W tym roku do Kraśnika trafi kolejne 25 tysięcy złotych – podają organizatorzy.