City Trail – przełajowe bieganie nad Zalewem Zemborzyckim

img 0334 3

Blisko 240 biegaczy wzięło udział w przedostatnim biegu przełajowym w cyklu City Trail w Lublinie. Uczestnicy pobiegli 5-kilometrową trasą wytyczoną leśnymi ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim.

Zawody wygrał biegacz z Warszawy Filip Babik, który trasę pokonał w 16 minut i 53 sekundy. Podium uzupełnili: Artur Kern z Hrubieszowa Mimo drugiej lokaty hrubieszowski biegacz już dziś (16.02.) zapewnił sobie  triumf w klasyfikacji generalnej cyklu. Trzecie miejsce zajął Michał Piróg z Wohynia. Wśród pań zwyciężyła Julia Pleskaczyńska, która jest bliska zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Stanie się tak, o ile wystartuje w ostatnim biegu z cyklu 23 marca.

Zawodnicy do Lublina przyjechali z różnych części Polski. Warunki atmosferyczne sprzyjały biegaczom, choć trzeba było uważać na miejscowe oblodzenia trasy. – Jest bardzo dobra organizacja, fajne trasy, przyjemna atmosfera. To mój pierwszy udział w takich zawodach w Lublinie. Wcześniej biegałam w cyklu City Trail w Trójmieście. Pogoda nas rozpieszcza: nie pada, nie wieje – mówili przed zawodami biegacze.

Kolejny bieg w cyklu City Trail odbędzie się 23 marca, również nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie.

MaK / opr. ToMa

Na zdj.: City Trail nad Zalewem Zemborzyckim, Lublin, 16.02.2019, fot. Mirosław Trembecki