Fantastyczna druga seria Stocha. Polak najlepszy w Oberstdofie

stoch 3

Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Oberstdofie. Na podium stanął również Dawid Kubacki, który zajął trzecie miejsce.

Na czwartym miejscu uplasował się Piotr Żyła, a Jakub Wolny był szósty.

To pierwsze w sezonie i 32. w karierze zwycięstwo Stocha. Kubacki natomiast po raz dziewiąty stanął na podium.

Żyła kontynuuje serię czwartych pozycji. Tuż za podium znalazł się czwarty raz z rzędu. Wolny natomiast cieszył się z najlepszego w karierze wyniku w Pucharze Świata.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Kobayashi (1380 pkt) o 451 punktów przed Stochem i 463 punkty przed Austriakiem Stefanem Kraftem. Żyła jest 4. (827 pkt), Kubacki – 5. (741 pkt), a Wolny – 24. (159 pkt).

W klasyfikacji lotów narciarskich Stoch został liderem (185 pkt). Ma 19 punktów przewagi nad Niemcem Markusem Eisenbichlerem i 35 punktów nad Żyłą.