Mistrzostwa Polski: 7 medali lubelskich lekkoatletów

lekko 13

Siedem medali zdobyli reprezentanci regionu podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Polski juniorów, które zakończyły się w Toruniu. W ostatnim dniu imprezy zawodnicy z województwa lubelskiego na podium stawali czterokrotnie.

W rywalizacji lekkoatletów do lat 20 w finale biegu na 400 m triumfowała Paulina Zielińska z Agrosu Chełm bijąc przy okazji rekord Polski w tej kategorii wiekowej. Od dziś wynosi on 54.16 sek.

Także złoty medal, ale w trójskoku wywalczył Bartosz Leszczuk z AZS-u UMCS-u Lublin osiągając wynik 14.66 m. Jego klubowa koleżanka Weronika Muszyńska była trzecia w konkursie pchnięcia kulą z rezultatem 12.55m.

Z kolei w gronie zawodników do lat 18 srebrny medal w biegu na 60 m przez płotki zdobyła Wiktoria Oko z Wisły Puławy, która zaledwie o 0.12 sek przegrała z Mariką Majewską z LUKS-u Orkan Września.

W klasyfikacji województw lubelskie zajęło 10 miejsce.