Świetny mecz MKS-u Perły Lublin

perla 17

W wielkim stylu piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin pokonały na wyjeździe Energę AZS Koszalin 30:16 w 16. kolejce ekstraklasy.

Na początku spotkania mistrzynie Polski znakomicie grały w defensywie i przez pierwsze dwadzieścia minut straciły zaledwie dwa gole, zyskując dziewięć. Siedmiobramkowa przewaga lublinianek utrzymała się do przerwy: po pierwszej połowie MKS prowadził 14:7 i w komfortowej sytuacji mógł przystąpić do drugich trzydziestu minut.

Po wznowieniu gry podopieczne trenera Roberta Lisa kontynuowały dobrą grę i ostatecznie zwyciężyły różnicą 14 trafień.

Bramki dla MKS-u zdobyły: Gęga – 8, Stasiak – 6, Królikowska – 5, Szarawaga i Moeldrup – po 3, Nestsiaruk i Kowalska – po 2, Nocuń – 1.

Dzięki wygranej w Koszalinie lublinianki awansowały na drugie miejsce w tabeli.