Toruń: dwa medale reprezentantów Agrosu Zamość

lekko 14

Dwa medale zdobyli reprezentanci Agrosu Zamość w drugim dniu Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski juniorów, które odbywają się w Toruniu.

W rywalizacji zawodników do lat 20 złoto w konkursie pchnięcia kulą wywalczył Kornel Warszawski. Najwyższy stopień podium reprezentant zamojskiego klubu zawdzięcza ostatniej próbie, w której uzyskał najlepszy rezultat w sezonie 18m 98cm.

W gronie lekkoatletów do lat 18 brązowy medal w biegu na 60m zdobyła Kinga Głuchowska finiszując w czasie 7.74sek. Wygrała Dominika Małkowska z Zawiszy Bydgoszcz, przed Magdaleną Niemczyk z UKS-u Tiki-Taka Kolbuszowa.

Łącznie w mistrzostwach reprezentanci regionu mają na koncie trzy medale. W piątek srebro w skoku wzwyż  wśród zawodników do lat 18 wywalczył Jakub Hołub z AZS-u UMCS-u Lublin.