11 medali dla lubartowskich taekwondeków

Lewart AGS Lubartów uplasował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji ogólnej Pucharu Polski seniorów i juniorów w taekwondo, który odbył się w Nowej Rudzie. Przedstawiciele lubartowskiego klubu zdobyli 11 medali – 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe.

Dwa złote medale trafiły do Marcina Wronowskiego – w walkach w kat. do 78 kg oraz w układach III DAN. Wśród juniorek dwa złote medale wywalczyła Amelia Małyska – w układach KUP i walkach w wadze +65kg. Na najwyższym stopniu podium stanęła też w układach III-VI DAN Monika Wiater.

Złote medale przypadły również reprezentantom innych klubów z regionu. Michał Łobacz z RSCT Radzyń Podlaski zwyciężył w układach zarówno wśród juniorów, jak i seniorów, a Sylwia Celińska z LSKT Lublin okazała się najlepsza w walkach w wadze do 45 kg.