Fatalna końcówka Startu. Lubelscy koszykarze przegrali w Koszalinie

tbv 3

„Psikusa” swoim sympatykom sprawili koszykarze TBV Startu Lublin przegrywając po dogrywce wyjazdowe spotkanie ekstraklasy z AZS-em Koszalin 122:126.

Lubelski zespól do przerwy prowadził 61:51, a przed rozpoczęciem ostatniej kwarty miał 11 pkt przewagi. Jeszcze w połowie ostatniej odsłony Start wygrywał różnicą 14 pkt. Gospodarze doprowadzili do remisu 107:107 tuż przed końcem. W dogrywce inicjatywę przejął AZS i odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, komplikując lubelskiej drużynie sprawę awansu do czołowej ósemki.

Na pomeczowej konferencji prasowej skrzydłowy lubelskiej drużyny Marcin Dutkiewicz nie był wylewny w słowach:

Trener gospodarzy Marek Łukomski cieszył się, że jego zespół pokazał waleczny charakter:

Najwięcej punktów zdobyli: Thomasson – 31 i Washington – 27 oraz Dutkiewicz i Upson – po 13.

Start ma w dorobku 11 zwycięstw i 12 porażek, a do końca sezonu zasadniczego pozostało jeszcze 8 kolejek.