Kongres mediacji rówieśniczych w Biłgoraju

dsc 3102

Kilkaset osób z Lubelszczyzny i Podkarpacia bierze udział w dwudniowym kongresie mediacji rówieśniczych, który odbywa się w Biłgoraju. Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz mediatorów i uczniów.

– Sztuka mediacji potrzeba jest w życiu codziennym. To widać na przykładzie start-upów, stąd potrzeba szkolenia w niej dzisiejszych uczniów, którzy zaraz wejdą na rynek pracy – mówi prezes Centrum Arbitrażu i Mediacji w Rzeszowie, dr Barbara Sieńko-Kułakowska. – Oczekuje się od nich, że będą wymyślać nowe rozwiązania i kreować innowacje. Obserwuje się w zespołach, że spór dotyczący nowych rozwiązań może prowadzić do niesnasek albo porozumienia i poszukiwania konsensusu, nowych dróg rozwoju. W tym miejscu widzę role mediacji. Ona uczy tolerancji, komunikacji oraz by racjonalnie spojrzeć na sprawę.

Kongres potrwa do 14 marca. W programie prelekcje i spotkania ze specjalistami oraz przykłady dobrych praktyk. Wydarzenie odbywa się w Biłgorajskim Centrum Kultury.

TsF

Fot. TsF

Exit mobile version