Mistrzostwa Polski: lubelscy ciężarowcy najlepsi

ciezary 2

Lubelskie wygrało klasyfikację województw podczas mistrzostw Polski juniorów i juniorek do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Zawody przez trzy dni odbywały się w Puławach.

Przedstawiciele regionu zdobyli łącznie 13 medali: 4 złote, 2 srebrne i 7 brązowych. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Jakub Węgrzyn z Wisły Puławy (kat. +109 kg), Karol Maksymowicz z Agrosu Zamość (55 kg), Agnieszka Rak ze Znicza Biłgoraj (76 kg) i Dominika Sacharuk z AZS-u AWF Biała Podlaska (55 kg). Drugie miejsca zajęli: Radosław Poniatowski z Wisły Puławy (109 kg) i Michał Kościuk z Unii Hrubieszów (73 kg). Brązowe medale zdobyli: Natalia Powroźnik z GULKS-u Niemce (59 kg), Klaudia Luterek (55 kg) i Marcin Wyskiel (61 kg) z Agrosu Zamość, Weronika Zielińska (76 kg) i Andrzej Szpara (81 kg) z AZS AWF Biała Podlaska, Natalia Fota z Wisły Puławy (87 kg) i Michał Puchala z Unii Hrubieszów (96 kg).