Start Lublin lepszy od GTK Gliwice

start 7

Udanie po kilkutygodniowej przerwie do rywalizacji w Energa Basket Lidze wrócili koszykarze TBV Startu Lublin. Podopieczni trenera Davida Dedka w meczu 20. kolejki rozgrywek wygrali na wyjeździe z GTK Gliwice 102:91.

Czerwono-czarni znakomicie rozpoczęli mecz, zwyciężając w pierwszej kwarcie 35:22. W kolejnych dwóch odsłonach powiększyli jeszcze przewagę do 17 punktów. Wygrana przez gospodarzy ostania kwarta różnicą 6 punktów nie zmieniła już losów spotkania.

Dla drużyny TBV Startu najlepiej punktowali: Washington – 19, Thomasson – 18, Upson – 14, Dutkiewicz – 11 i Szymański – 10. Ten ostatni zanotował też 6 zbiórek.

Dobrą grę zespołu podkreślał Mateusz Dziemba:

Po dzisiejszym meczu lubelski zespół, który walczy o czołową ósemkę, ma na koncie 10 zwycięstw i 10 porażek. Do końca sezonu zasadniczego pozostało jeszcze 10 kolejek.