Start nie sprostał Stali. Trzynasta porażka lubelskich koszykarzy

start2

Kolejnej porażki w rozgrywkach ekstraklasy doznali koszykarze TBV Startu Lublin. Podopieczni trenera Davida Dedka przegrali na wyjeździe z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 84:87.

Początek meczu nie zwiastował wielu emocji. Lubelska drużyna „przespała” pierwszą połowę spotkania i po 20 minutach gry traciła do rywali 15 punktów. Trzecia kwarta wygrana przez czerwono-czarnych 24:13 pozwoliła im wrócić do gry. Pogoń za wynikiem lubelscy koszykarze kontynuowali w ostatniej odsłonie. 14 sekund przed końcem po celnym rzucie Thomassona było już tylko 86:84 dla gospodarzy. Potem trafili oni jeden rzut wolny i 9 sekund przed końcową syreną prowadzili 3 punktami. Lublinianie próbowali doprowadzić do dogrywki, ale rzut Washingtona zza linii 6 m75cm okazał się nieskuteczny.

Najwięcej punktów dla TBV Startu zdobyli: Thomasson 26, Dziemba 12 i Dutkiewicz 11.

Była to 13. porażka lubelskiego zespołu w tym sezonie. Nasi koszykarze wciąż mają jednak szanse na udział w fazie play off.