01.04.2019 „Pogotowie radiowe”

boy 2205733 960 720

Do naszej redakcji zgłosiła się Słuchaczka z informacją, że jej syn padł ofiarą rówieśniczej przemocy szkolnej. Dziś w programie prześledzimy kroki, jakie powinni podjąć w takiej sytuacji rodzice, nauczyciele i opiekunowie dziecka. Spróbujemy podać wskazówki, jak włączyć szkoły w system pomocy dziecku i możliwości efektywnej pracy z uczniem, który doświadczył traumy.

Tego typu sprawy zaczynają się na początku bardzo niewinnie, jakieś „dokuczania”, popchnięcia, kopniaki, zastraszania. Jak sprawdza się w Lublinie program „Szkoła bez przemocy”?

Silny lęk, depresja czy autoagresja to tylko niektóre ze skutków przeżytej przez dzieci traumy. Jak pomóc dziecku po traumie? Zastanawia się Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II na zorganizowanej konferencji pt. „Ponad lęk – wsparcie młodzieży z doświadczeniem traumy”. Samookaleczenia, autoagresja i inne sposoby zadawania sobie bólu często bywają sposobami radzenia sobie z bólem traumy. A polska młodzież jest na drugim miejscu w Europie w statystyce samobójstw pokazują statystyki. Powiedzą o tym, m.in.:Tomasz Saj i Beata Kulik ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Tuż po godzinie 12.00 zaprasza Magdalena Lipiec-Jaremek.

Fot. pixabay.com

 

Exit mobile version