Górniczki remisują w Wałbrzychu

003 227

W 21. kolejce piłkarskiej ekstraligi kobiet lider tabeli Górnik Łęczna zremisował na wyjeździe z AZS-em PWSZ Wałbrzych 2:2. Mistrzynie Polski prowadziły już 2:0 po bramkach Agaty Guściory z rzutu karnego w 5. minucie i Gabrieli Grzywińskiej w 22. minucie.

Kontaktową bramkę dla gospodyń strzeliła z rzutu karnego Mesjasz w 42. Minucie, a wyrównujący gol Fabovej padł już w doliczonym czasie gry. Zatem drużyna z Wałbrzycha pozostaje nadal niepokonana na własnym boisku.

Wygrały za to piłkarki AZS-u PSW Biała Podlaska, które pokonały GKS Katowice 3:0 po dwóch bramkach Ewy Cieśli z rzutów karnych oraz golu Klaudii Lefeld.

Górnik Łęczna nadal prowadzi w tabeli z dorobkiem 55 pkt i przewagą 6 pkt nad Medykiem Konin i Czarnymi Sosnowiec. Bialczanki zgromadziły 23 pkt i są na VIII pozycji.