Korzyści z obecności w Unii Europejskiej – jak widzą je młodzi?

parlemna

Łatwe wyjazdy do innych europejskich krajów oraz unijne projekty i dofinansowania – to zdaniem młodych główne korzyści z obecności Polski w Unii Europejskiej. Podczas spotkania w Lublinie młodzież rozmawiała o 15-letniej obecności Polski w unijnych strukturach. 

Młodzi mają też świadomość wagi wyborów do Parlamentu Europejskiego, ci którzy nie mogą jeszcze głosować, zamierzają przekonać rodziców do udziału w wyborach: – Jeszcze nie mogę głosować, ale rodziców zaprowadzę siłą. Uważam, że wszyscy powinniśmy się przyczynić do wyborów, które będą miały skutki przez najbliższych kilkanaście lat.

– Głos młodych jest ważny, bo to oni za kilkanaście lat będą decydować o Polsce i Unii Europejskiej – mówi Andrzej Skórski z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Lublin działającej przy Fundacji Nowy Staw. – Unia Europejska jest ważna, bo jesteśmy jej członkiem. Unia to my, to kompromis i od nas – siły przebicia polskiego rządu, zależy czy ustawodawstwo wprowadzane w UE będzie po myśli Polski czy nie.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół średnich należący do Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka.

MaK

Fot. pixabay.com

Exit mobile version