Lubelskie w czołówce młodych zapasów

lubelskie

5 medali – 2 srebrne i 3 brązowe – zdobyły zapaśniczki z naszego regionu w zawodach Pucharu Polski kadetek, które odbyły się w Komornikach.

Srebrne medale w swoich kategoriach wagowych zdobyły: Marta Gruszkiewicz z Sorgi Zamość i Urszula Piotrowska z Cementu Gryfa Chełm, a brązowe: Patrycja Bodzak z Olimpijczyka Chełm oraz Danuta Lisiewicz i Daniela Tkachuk z Cementu. W klasyfikacji województw lubelskie zajęło 3. lokatę.

Także w Komornikach w zawodach Pucharu Polski w zapasach w stylu wolnym walczyli kadeci. Reprezentanci województwa lubelskiego zdobyli 5 medal – również 2 srebrne i 3 brązowe. W swoich wagach na drugich pozycjach uplasowali się: Szymon Głuchowski z LMKS-u Krasnystaw i Szymon Chmielewski z Iskry Spiczyn, zaś trzecie lokaty zajęli: Jakub Michalak z Suplesu Kraśnik, Jakub Domalewski z Sokoła Lublin i Damian Łukasik z Olimpu Janów Lubelski. W klasyfikacji województw lubelskie zajęło 2. miejsce.