Sztokholm: Konrad Czerniak zajął 3. miejsce w wyścigu na 50 metrów

swimming 924895 960 720

Pływak AZS-u UMCS-u Lublin Konrad Czerniak zajął 3. miejsce w wyścigu na 50 metrów motylkiem podczas zawodów Swim Open w Sztokholmie. Reprezentanci Polski zdobyli jeszcze 2 srebrne medale – Alicja Tchórz na 50 metrów stylem grzbietowym oraz Radosław Kawęcki na 200 metrów tym samym stylem.

Część reprezentantów Polski studiująca za oceanem walczy o minima na mistrzostwa świata podczas zawodów w Richmond. Najlepiej spośród osób starających się o bilety do Gwangju spisał się Jan Świtkowski z AZS-u UMCS-u Lublin. Podopieczny Gregga Troy’a zajął 4. pozycję na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, ale do normy wymaganej przez Polski Związek Pływacki zabrakło mu prawie 2 sekund. W tej samej konkurencji wśród pań wystartowała jego koleżanka klubowa Daniela Georges. Reprezentantka Polski na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy tym razem popłynęła znacznie słabiej od swoich najlepszych osiągnięć i zakończyła  zmagania dopiero na 4. miejscu w finale C.