Włodzimierz Osadczy zaprzecza doniesieniom o współpracy z Ludmiłą Kozłowską

osadczy

Kandydat Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy do Parlamentu Europejskiego profesor Włodzimierz Osadczy współpracował z Ludmiłą Kozłowską w fundacji „Dialog na Rzecz Rozwoju z Lublina” – ustalił portal niezalezna.pl.

Media poinformowały także, że Włodzimierz Osadczy był promotorem pracy doktorskiej Ludmiły Kozłowskiej.

– To wszystko absolutne kłamstwo – mówi Polskiemu Radiu Lublin profesor Włodzimierz Osadczy: – W tej chwili moi prawnicy zajmują się tą sprawą. Kłamstwem jest również to, że byłem promotorem pani Kozłowskiej. Pani Kozłowska nie otworzyła przewodu doktorskiego i nie miała promotora. Konsultowała ze mną doraźnie swoje badania. Na mój wniosek, z racji na rażące zaniedbania obowiązków doktoranckich, została skreślona.

Portal informuje, że Ludmiła Kozłowska, szefowa Fundacji Otwarty Dialog, w oficjalnym biogramie przedstawiała się jako „koordynator projektów międzynarodowych” w fundacji „Dialog na Rzecz Rozwoju z Lublina”. Później dopiero powstała Fundacja Otwarty Dialog. Jak pisze niezalezna.pl, jej pierwszy adres jest identyczny, jak siedziba fundacji, w której władzach zasiada Włodzimierz Osadczy.

– Nie wiem, gdzie fundacja była zarejestrowana. Wiem, że obie inicjatywy były firmowane przez Iwana Szerstiuka, który wspólnie z Ludmiłą Kozłowską zakładał Fundację Otwarty Dialog – odpowiada profesor Osadczy.

Włodzimierz Osadczy kandyduje do Parlamentu Europejskiego z list Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, z trzeciego miejsca na liście lubelskiej. Zaraz po tym, jak zdecydował o kandydowaniu do europarlamentu, media informowały, że Osadczy służył w armii radzieckiej, co sam potwierdził.

Szefowa Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska w sierpniu ubiegłego roku została deportowana z Polski na Ukrainę. Polskie służby wpisały ją do Systemu Informacyjnego Schengen jako osobę niepożądaną na terenie naszego kraju. Uzasadnieniem tej decyzji były wątpliwości co do źródeł finansowania fundacji.

ZAlew/ IAR (opr. DySzcz)

Fot. archiwum

Exit mobile version