Dawny dwór dziedzica Rulikowskiego w Podzamczu wypełnia dziś szkolny gwar. Tu znajduje się mała szkoła podstawowa, a historia przeplata się z nowoczesnymi metodami nauczania wynikającymi z projektu „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów z gminy Mełgiew”.
Co daje dzieciom i młodzieży udział w projektach unijnych? Dlaczego interesują one również nauczycieli? Dlaczego to ważne, by szkoły w tym uczestniczyły? Gośćmi programu będą: Anna Ciechan – wieloletnia dyrektorka Szkoły Podstawowej w Podzamczu, Anna Załoga – nauczycielka chemii i biologii, Gabriela Kowalczyk – nauczycielka fizyki i przyrody, Wioleta Zadora – koordynatorka projektu „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów z gminy Mełgiew”, wójt gm. Mełgiew Magdalena Wójcik.
Spotkamy się też z tymi, do których projekty są adresowane, czyli z uczniami. W studiu będą: Zuzanna Chmiel, Dominika Klimek, Krzysztof Matysiak, Zuzanna Wawszczak i Aleksandra Pawłowska. Współgospodynią spotkania będzie Ewa Pachowska-Kurzepa z Departamentu Wdrażania EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.
Na program tuż po godzinie 11.00 zaprasza Czesława Borowik. Autorem prezentowanego reportażu jest Tomasz Najda, a dźwiękowo zrealizował go Jarosław Gołofit.
Audycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.
Fot. Weronika Pawlak / Tomasz Najda / nadesłane