Holender zwyciężył pierwszy etap kolarskiego Wyścigu Kurierów Karpackich

kurierow

Holender David Dekker z grupy Metec wygrał pierwszy etap kolarskiego Wyścigu Kurierów Karpackich, który prowadził z Połańca do Tarnowa i został nowym liderem imprezy. Trzecie miejsce zajął Bartosz Rudyk z reprezentacji Polski w tym samym czasie co zwycięzca. Najlepszy z zawodników Pogoni Puławy Daniel Staniszewski uplasował się na 21 pozycji ze stratą 2 min. i 21 sek.

Szef puławskiego zespołu Łukasz Świderski przyznaje, że nie liczy na sukces w klasyfikacji generalnej: – Skład mamy dość mocny, ale nie jesteśmy jeszcze w szczycie formy. Będziemy chcieli zawalczyć na etapach. Chcemy się przygotować do młodzieżowych mistrzostw Polski.

W wyścigu, który zaczynał się prologiem w Lublinie jadą kolarze do 23 lat. Dziś (02.05) drugi etap długości ponad 140 km z Tarnowa do Nowego Sącza.