MKS Perła Lublin mistrzem Polski!

q8v0930 1

Piłkarki ręczne MKS-u Perła Lublin pokonały Start Elbląg 28:23, dzięki czemu na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewniły sobie mistrzostwo Polski. To już 21. taki tytuł w dziejach lubelskich szczypiornistek.

Spotkanie oglądał Adam Rozwałka. – Sukces w tym meczu nie przyszedł łatwo. Elblążanki zacięcie walczyły. Do przerwy lubelskie szczypiornistki wygrywały tylko 13:11. A początku drugiej połowy spotkania lubelskiej drużynie pozostała już tylko jedna bramka przewagi. Ale potem lublinianki powiększyły dystans do Startu i do końca spotkania grały już bez nerwów.

Satysfakcji z wygranej nie kryła skrzydłowa lublinianek, Aneta Łabuda. – Była walka, grałyśmy do końca. Na szczęście jest do przodu i jesteśmy mistrzem Polski. Liczył się każdy punkt i to było chyba najfajniejsze w całej rywalizacji. Przez cały sezon trzeba było „gryźć parkiet”. Cieszymy się, że został na ostatni mecz, który totalnie nie ma już znaczenia. I to jest wspaniała informacja.

Najwięcej bramek dla Perły rzuciły Aneta Łabuda 5, Joanna Szarawaga i Dagmara Nocuń po 4, Agnieszka Kowalska, Marta Gęga i Małgorzata Stasiak po 3.

W ostatniej kolejce Perła zagra na wyjeździe z Metraco Zagłębiem Lubin, które jest już pewne wicemistrzostwa kraju. Mecz zostanie rozegrany 24 maja.

ToMa / AR / Mac

Cały mecz transmitowaliśmy na Facebooku i stronie Radia Lublin. POSŁUCHAJ TRANSMISJI SPOTKANIA: