Olsztyn: złoto dla Czerniaka

001 731

Trzy medale – po jednym każdego koloru – zdobyli pływacy AZS-u UMCS-u Lublin w pierwszym dniu rozgrywanych w Olsztynie mistrzostw Polski seniorów. Konrad Czerniak wywalczył złoto w wyścigu na 100 m stylem motylkowym, ale czas 52,36 sek. był gorszy o 0,4 sek. od minimum na mistrzostwa świata w Gwangju. Wcześniej nasz utytułowany pływak zajął czwartą lokatę na 50 m stylem dowolnym.

Z kolei Paula Żukowska zajęła II miejsce w wyścigu na 400 m stylem zmiennym. Na zakończenie rywalizacji po brązowy krążek popłynęła sztafeta mieszana 4×100 m stylem zmiennym w składzie: Daniela Georges, Tomasz Bocheń, Wiktoria Samuła i Jan Hołub.

Ponadto w kategorii młodzieżowców Katarzyna Kołodziej zdobyła brązowy medal w wyścigu na 100 m stylem motylkowym.