Robert Lambert ósmy w pierwszym turnieju cyklu Grand Prix

q8v1546 1

Jeżdżący w barwach Speed Car Motoru Lublin angielski żużlowiec Robert Lambert wystąpił w pierwszym turnieju cyklu Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W rundzie zasadniczej zgromadził 8 punktów, co pozwoliło mu awansować do półfinału. Lambert w tej części zawodów wygrał jeden bieg, dwa razy był drugi, raz trzeci i raz ostatni. W walce o finał reprezentant Motoru okazał się gorszy od Szweda Fredrika Lindgrena, Patryka Dudka i Szweda Antonio Lindbaecka i ostatecznie został sklasyfikowany na 8. pozycji. Lambert jest pierwszym rezerwowym cyklu i w Warszawie zastąpił Amerykanina Grega Hancocka, który wycofał się z powodu choroby żony.

Pierwszy turniej Grand Prix wygrał Duńczyk Leon Madsen, ale liderem klasyfikacji mistrzostw świata jest Patryk Dudek, który w finale był trzeci ale w sumie zgromadził najwięcej punktów.

AR

Na zdj. pierwszy turniej cyklu Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie, 19.05.2019, fot. Wojciech Szubartowski