Wyścig tandemów: męskie załogi Hetmana wygrały piąty etap

tandemy 2

Męskie załogi Hetmana Lublin wygrały piąty etap kolarskiego Wyścigu Tandemów o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego. Uczestnicy imprezy rywalizowali dziś na lubelskim Felinie.

Marcin Polak i Michał Ładosz wyprzedzili Adama Brzozowskiego i Tomasza Balę i taka też jest kolejność w klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet pierwsze zajęły Karolina Rzepa i Edyta Jasińska z Łuczniczki Bydgoszcz. Na drugiej pozycji finiszowały mistrzynie paraolimpijskie Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław z Hetmana a na trzecim ich koleżanki klubowe Justyna Kiryła i Barbara Borowiecka. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzą Podkościelna i Tecław, ale na drugie miejsce awansował tandem Łuczniczki wyprzedzając Kiryłę i Borowiecką.

Jutro (05.05) ostatni, szósty etap wyścigu – kryterium uliczne. Start i meta będą zlokalizowane na Alejach Racławickich przy Centrum Spotkania Kultur, Tandemy pojadą ulicami Łopacińskiego, Akademicką, Radziszewskiego, Uniwersytecką, Skłodowskiej i Grottgera. Start o godzinie 10.00.