Górnik Łęczna mistrzem Polski!

mistrzem

Piłkarki Górnika Łęczna po raz drugi z rzędu zostały mistrzyniami Polski. W ostatniej kolejce w  decydującym spotkaniu na szczycie pokonały 2:0 dotychczasowego lidera Medyka Konin. Dzięki temu na finiszu rozgrywek wyprzedziły zespół z Konina jednym punktem.

Mecz obserwował Józef Kufel. – Górnik miał zdecydowaną przewagę w tym spotkaniu. W zasadzie drużyna przeciwna z Konina rzadko gościła na połowie łęcznianek i właściwie nie tworzyła dogodnych sytuacji.

Obie bramki w spotkaniu strzeliła Ewelina Kamczyk w 39 i 76 minucie. – Nie udawało mi się od kilku spotkań trafić do siatki, ale nie poddawałam się, wierzyłam, że w końcu się przełamię. Ale najważniejsze było tutaj wygrać i zdobyć tytuł mistrza Polski – mówiła po spotkaniu.

Górnik zdobył mistrzowski tytuł drugi raz w historii klubu. Medykowi na pocieszenie pozostanie gra w finale Pucharu Polski. 19 czerwca w Łodzi przeciwnikiem zespołu z Konina będzie drużyna Czarnych Sosnowiec.