Pracownicy Grupy Azoty Puławy udowadniają swoją wrażliwość społeczną

rom wherewe stand

Rusza realizacja projektów w ramach „Wolontariatu pracowniczego” Grupy Azoty Puławy. Prawie 100 pracowników spółki wykona w najbliższych 4 miesiącach kilka różnych przedsięwzięć na terenie Puław i okolic. Od firmy dostali do 5000 złotych na realizację swoich pomysłów.

– Z 14 zgłoszonych propozycji wybraliśmy 10 projektów – mówi rzecznik spółki Marek Sieprawski. – To jest około 80 pracowników, którzy angażują się w te projekty. Oni też mogą sobie znaleźć osoby spoza spółki, żeby dopełnić te zespoły. Szukają czasami specjalistów, fachowców, zapaleńców do niesienia pomocy. Projekt jest bardzo lokalny. Zgłaszają się pracownicy, którzy siłą rzeczy są mieszkańcami Puław, albo okolic. Oni chcą w miejscu, które jest dla nich ważne coś zmienić – dodaje.

– Był to projekt budowy bud dla zwierząt w puławskim schronisku i wzmocnienia kojców, które były pokryte bardzo startą, zniszczoną siatką – mówi w rozmowie z Radiem Lublin jego twórca Magda Filipek. – Zbudowaliśmy 3 bardzo duże budy dla dużych psów. Takich brakowało – dodaje.

– Przyjechało kilka bardzo pomocnych osób. Robili budy, pomagali naprawiać boksy, czyli zakładali siatki, by pieski się nie wydostawały – podkreśla administrator schroniska Joanna Dados.

– W programie są między innymi projekty ekologiczne – opowiada Sieprawski. – Po raz drugi w historii mamy zespół, który chce zadbać o zarybienie rzeki. Mamy jak zwykle projekt związany z tym, jak można lepiej zadbać o przestrzeń rekreacyjną przy szkołach czy przedszkolach. Jest pomysł stworzenia boiska piaszczystego. Mamy też taką wrażliwość historyczną, bo jest grupa pracowników, którą martwiło to, że niszczeje pomnik ofiar II wojny światowej – dodaje.

– To jest mój drugi projekt. W tamtym roku stworzyliśmy plac zabaw dla najmłodszych – tłumaczy Sylwia Banaszek. – Wyrównaliśmy teren, ogrodziliśmy, kupiliśmy zabawki, posadziliśmy roślinność, żeby było miło i przyjemnie. Wszystko dlatego, że obecny plac zabaw był mały i nie był przystosowany do takich 3-letnich czy 4-letnich dzieci. W tym roku jest to przystanek na różanym szlaku turystycznym w miejscowości Las Stocki. Wymyśliliśmy, że zrobimy taki przystanek dla turystów. Zrobimy zadaszenie, wyrównamy teren, ogrodzimy i stworzymy palenisko dla osób, którzy zmęczeni wędrówką będą mogli po prostu sobie usiąść, rozpalić ognisko, bądź schronić się przed deszczem – dodaje.

Jest to trzecia edycja „Wolontariatu pracowniczego” Grupy Azoty Puławy. W dwóch poprzednich edycjach pracownicy zrealizowali 20 projektów poświęcając na pracę społeczną ponad 4000 godzin.

ŁuG / opr. PaW

Fot. www.pulawy.com

Exit mobile version