Żużel: Gleb Czugunow zwycięzcą lubelskiego turnieju

q8v3478 1

Rosyjski żużlowiec Gleb Czugunow wygrał pierwszy finałowy turniej Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów rozegrany w Lublinie.

ZOBACZ ZDJĘCIA: I finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Lublinie, 22.06.2019, fot. Wojciech Szubartowski

Drugie miejsce zajął broniący tytułu Bartosz Smektała, który przyznał, że pierwsza część zawodów nie była dla niego udana:

Trzeci w wyścigu finałowym był jeżdżący w barwach Speed Car Motoru Lublin Brytyjczyk Robert Lambert. Inny żużlowiec gospodarzy, Wiktor Lampart, odpadł w półfinale i żałował, że w powtórzonym wyścigu nie zdołał zająć pozycji premiowanej awansem, bo w pierwszym starcie jechał na drugim miejscu:

Startujący z dziką kartą kolejny zawodnik Motoru – Wiktor Trofimow – zdobył 5 punktów i został sklasyfikowany na 12. pozycji.

Zwycięzca turnieju ma nadzieję na kolejne udane starty. – To przede wszystkim dało mi jasny sygnał, że można walczyć, bo jak naprawdę patrzę na tych zawodników jeszcze trochę z dołu – mówi Gleb Czugunow.

Juniorów walczących o tytuł mistrza świata czekają jeszcze dwie rundy: w niemieckim Güstrow i czeskich Pardubicach.