Londyn: Sofia Ennaoui z kwalifikacją na MŚ i igrzyska

sofia 4

Z powodu rehabilitacji po kontuzji kolana dopiero pierwszy start w lekkoatletycznym sezonie letnim zanotowała dziś Sofia Ennaoui. Reprezentantka AZS-u UMCS-u Lublin podczas mityngu Diamentowej Ligi w Londynie w biegu na 1500 m zajęła 12. miejsce. Bardziej jednak niż lokata, cieszy czas naszej zawodniczki. Rezultat 4,04,06 min. to wynik dający jej kwalifikację na wrześniowe mistrzostwa świata w Dausze i przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio. Z czasem 3:58,25 triumfowała Brytyjka Laura Muir.

Minimum na igrzyska wypełnił też dziś Marcin Lewandowski – trzeci w biegu na 800m.

Ponadto: piąte miejsce w biegu na 400m zajęła Justyna Święty-Ersetic, w rywalizacji sztafet 4X100 m Polki w składzie Kamila Ciba, Katarzyna Sokólska, Martyna Kotwiła i Ewa Swoboda finiszowały na szóstym miejscu.

Lekkoatleci w Londynie będą rywalizować jeszcze jutro (21.07).