Michał Sierocki wicemistrzem Europy

plotki

Michał Sierocki z AZS-u UMCS-u Lublin zdobył srebrny medal w biegu na 110 metrów przez płotki lekkoatletycznych mistrzostw Europy U23, które odbywają się w szwedzkim Gävle. W dodatku zawodnik lubelskiej uczelni czasem 13.63 sek. pobił swój rekord życiowy. Złoto przegrał ze Szwajcarem Josephem Jasonem o 0.18 sek.

Medale z najcenniejszego kruszcu zdobyli dziś (12.07.) inni reprezentanci Polski. Ewa Swoboda triumfowała w biegu na 100 m, zaś w konkursie pchnięcia kulą najlepszy okazał się Konrad Bukowiecki.

Jeśli chodzi o lekkoatletów z Lubelszczyzny, Aleksandra Śmiech z Agrosu Zamość zajęła w konkursie rzutu młotem. Pobiła swój rekord życiowy, osiągając 66.87 m. Do podium zabrakło jej jednak blisko półtora metra.

W konkursie skoku w dal Piotr Tarkowski z AZS-u AWF Biała-Podlaska uplasował się na 10. miejscu z odległością 7.54 m.

Do finału biegu na 400 m nie zdołał wejść Maciej Hołub z AZS-u UMCS-u Lublin, który finiszował na szóstym miejscu swojego półfinału w czasie 47.34 sek.