Pływanie: medalowe mistrzostwa Orki

plywaczki

Trzy medale – po jednym każdego koloru – zdobyły pływaczki Orki Zamość w ostatnim dniu mistrzostw Polski do lat 15. rozgrywanych w Oświęcimiu. Złoto na 100 m stylem dowolnym wywalczyła Julia Malinoś, srebro na 100 m stylem klasycznym Klaudia Malec, a brąz sztafeta 4×100 m stylem zmiennym, w której oprócz Malinoś i Malec startowały Katarzyna Szuper i Julia Bednarz.

W sumie w zawodach pływaczki Orki zdobyły 7 medali – 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy. Ponadto 1 brązowy krążek przypadł Olimpii Lublin.

Z kolei cztery medale zdobyli pływacy z naszego regionu w ostatnim dniu rozgrywanych w Olsztynie mistrzostw Polski juniorów do lat 14. W wyścigu na 200 m motylkiem triumfowała Klara Kowalska z Olimpijczyka 23 Lublin. Laura Bernat z Olimpii Lublin wywalczyła srebrny medal w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym. Po srebrny krążek popłynęła również sztafeta 4×100 m stylem zmiennym Olimpii w składzie: Bernat, Aleksandra Amilkiewicz, Paulina Warchałowska i Alicja Pyszniak. Ponadto brązowy medal na 100 m stylem dowolnym wywalczył Wojciech Sławacki z Wodnika Krasnystaw.

W trzydniowej imprezie pływaczki Olimpii stawały na podium siedem razy, zdobywając 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale. Pływacy Wodnika zakończyli mistrzostwa z dwoma krążkami – 1 złotym i 1 brązowym. Identyczne osiągnięcia miały pływaczki Olimpijczyka 23 Lublin.