Aleksandra Mirosław mistrzynią świata!

miroslaw 5

Aleksandra Mirosław (na zdj.) została mistrzynią świata we wspinaczce sportowej na czas. Zawodniczka z KW Kotłownia Lublin obroniła w japońskim Hachioji tytuł wywalczony przed rokiem w Innsbrucku, gdzie startowała pod panieńskim nazwiskiem Rudzińska.

Nasza reprezentantka wygrała eliminacje z czasem 7,377 sek. W fazie pucharowej pokonała kolejno Chinkę Ming Wei Ni, Patrycję Chudziak z Pol-Inowexu Skarpy Lublin oraz Chinki Yi Ling Song i Di Niu. W finale czasem 7,129 sek. pobiła rekord Polski.

Inna lublinianka, którą Mirosław pokonała w ćwierćfinale, Patrycja Chudziak została sklasyfikowana na 7. miejscu.

Dzięki znakomitemu występowi lublinianka zakwalifikowała się z 9. pozycji do grona 20. zawodniczek, które będą walczyły o kwalifikację olimpijską w trójboju. Eliminacje odbędą się w niedzielę, a finał zaplanowano na wtorek.