Górnik Łęczna odpadł z Ligi Mistrzów

gornik 12

Piłkarki Górnika Łęczna nie zdołały awansować do 1/16 finału Ligi Mistrzyń. W ostatnim meczu turnieju eliminacyjnego w holenderskim Enschede podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza przegrały z miejscowym Twente 0:2.

Bramki dla gospodyń zdobyły Fenna Kalma z rzutu karnego w 52. i Renate Jensen w 70. minucie spotkania. W samej końcówce polska drużyna grała z przewagą jednej zawodniczki. Stało się tak dzięki czerwonej kartce, którą w 84. minucie otrzymała Lynn Wilms. Mimo to zielono-czarnym nie udało się zdobyć nawet honorowej bramki.

We wcześniejszych meczach łęcznianki zremisowały 1:1 z tureckim Besiktasem Stambuł oraz rozgromiły Alaszkert Erywań z Armenii 13:0.

Do 1/16 finału awansował tylko zwycięzca turnieju, dzisiejszy pogromca Górniczek, zespół Twente.