Lublin: polscy koszykarze lepsi od Holendrów

q8v2782 1

Polska reprezentacja koszykarzy, podczas meczu rozgrywanego w Lublinie, pokonała Holandię 77:71.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Koszykarski mecz Polska – Holandia, Lublin, 21.08.2019, fot. Wojciech Szubartowski

Polacy spotkanie zaczęli dobrze i szybko wypracowali sobie przewagę. Po pierwszej kwarcie było 22-17. Jednak już w drugiej kwarcie w grze naszych koszykarze zaczęły się przestoje i Holendrzy przez chwilę wyszli nawet na prowadzenie. Ostatecznie po drugiej kwarcie prowadzili Polacy 38:36. Przez większość trzeciej i czwartej kwarty Polacy utrzymywali już bezpieczną przewagę nad gośćmi, dopiero w końcowych minut Holendrzy zaprezentowali lepszą grę, zmniejszając nieco wymiar porażki.

Mecz oglądał Adam Rozwałka.

W lubelskiej hali Globus mecz oglądało około 3,5 tysiąca widzów. Były to jedyny wstęp Biało-Czerwonych przed własną publicznością przed wyjazdem na mistrzostwa świata do Chin. Polscy koszykarze rozpoczną rozgrywki podczas czempionatu globu 31 sierpnia meczem z Wenezuelą.