Siatkówka plażowa: Wojtasik i Kociołek w półfinale mistrzostw Europy

wojtasik 2

Duży sukces siatkarek plażowych. Kinga Wojtasik (na zdj.) z AZS-u UMCS-u TPS Lublin i Katarzyna Kociołek z UKS-u SMS Łódź awansowały do półfinału mistrzostw Europy rozgrywanych w Moskwie.

W ćwierćfinale Polki pokonały Holenderki  Marleen van Iersel i Joy Stubbe 2:1. Po przegraniu pierwszego seta 16:21, w drugim polska para triumfowała 21:16, a w tie-breaku okazała się lepsza 15:11.

Wcześniej w dwóch meczach fazy pucharowej nasze siatkarki wyeliminowały duety z Rosji. Najpierw wygrały 2:0 z Anastasią Frolovą i Aleksandrą Ganenko w setach 28:26 i 21:19 a następnie 2:1 z Marią Bocharovą i Marią Voroniną w setach 18:21, 21:17 i 15:13.

Półfinały i finał zostaną rozegrane w sobotę.

Kinga Wojtasik ma już w dorobku brązowy medal mistrzostw Europy wywalczony w 2015 roku w parze z Moniką Brzostek. Wtedy grała pod panieńskim nazwiskiem Kołosińska.