Chorzów: świetny występ Malwiny Kopron. Drugie miejsce Pawła Fajdka

kopron 1

Znakomicie spisała się lekkoatletka AZS-u UMCS-u Lublin Malwina Kopron w memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. Brązowa medalistka mistrzostw świata z 2017 roku wygrała konkurs rzutu młotem z najlepszym tegorocznym rezultatem 75m 23 cm.

W tej samej konkurencji mężczyzn Paweł Fajdek z Agrosu Zamość zajął 2. miejsce z wynikiem 79m33cm. Mistrz świata stracił zwycięstwo w ostatniej kolejce – o 22 cm wyprzedził go Wojciech Nowicki.

Drugie lokaty zajęły inne zawodniczki AZS-u UMCS-u: Karolina Kołeczek w biegu na 100 m przez płotki z czasem 12,93 sek oraz Paulina Guba w pchnięciu kulą z rezultatem 18m 65cm. Słabiej w biegu na 1500 m spisała się ich koleżanka klubowa Sofia Ennaoui, która była dopiero 7. z czasem 4min.2053 sek. Po zawodach biegaczka poinformowała, że nie wystartuje w mistrzostwach świata w Dausze.