Lepszy występ Ładniaka w Czechach

Na szesnastym miejscu wśród 25 zawodników sklasyfikowany został dziś (01.09.2019) Szymon Ładniak w drugim wyścigu piątej rundy Pucharu Clio Cup Europy Środkowej w czeskim Moście. To o 4 oczka wyżej niż wczoraj, ale 6 mniej niż w najlepszym swym starcie na tym obiekcie w ubiegłym roku.

Wyścig obfitował w dramatyczne zwroty akcji. Portal motorsport.com już dziś nazwał go pojedynkiem sezonu. Na ostatnich pokrążeniach czterokrotnie zmieniła się kolejność na prowadzeniu, a i tak Austriak, który jako pierwszy przekroczył linię mety, został zdyskwalifikowany. Na swym „domowym” torze zwyciężył po raz drugi lider klasyfikacji – Czech Tomasz Pekar.

Kolejna, szósta runda odbędzie się na torze Hockenheim w Niemczech. Sezon zakończą wyścigi w belgijskim Zolder na początku października.