Mistrzostwa świata: dwa medale lubelskich tandemów

tandem

Dwa brązowe medale zdobyły tandemy Hetmana Lublin w wyścigach ze startu wspólnego w mistrzostwach świata w parakolarstwie w holenderskim Emmen.

Swój drugi brązowy krążek w tych zawodach wywalczyli Marcin Polak i Michał Ładosz, którzy w czwartek zajęli trzecią lokatę w jeździe na czas. Wyścig ze startu wspólnego w tym samym czasie ukończyło aż 5 tandemów. Polak i Ładosz przegrali z załogami z Holandii i Hiszpanii, ale okazali się lepsi od ekip z Wielkiej Brytanii i Holandii. 14. miejsce zajął inny tandem Hetmana Adam Brzozowski i Tomasz Bala.

Wyrównana rywalizacja toczyła się także w wyścigu ze startu wspólnego kobiet. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki Hetmana, Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław, które zaledwie o 2 sekundy przegrały z załogami z Nowej Zelandii i Irlandii. Z kolei Iwona Podkościelna i Agnieszka Sikora uplasowały się na 7. pozycji z zaledwie 4-sekundową stratą do zwyciężczyń.