Górnik Łęczna znów liderem II ligi!

gornik 53

Piłkarze Górnika Łęczna wygrali w Siedlcach z Pogonią 4:3 w meczu zamykającym 14. kolejkę II ligi. Dzięki temu zwycięstwu łęcznianie wrócili na pozycję lidera tabeli II ligi.

Po pierwszej połowie nastroje w ekipie prowadzonej przez Kamila Kieresia były minorowe, bo Górnik przegrywał 0:2, po golach Bartosza Wiktoruka (5. min.) i Kacpra Falona (38. min). Po przerwie łęcznianie ostro zabrali się do pracy i dzięki bramkom Dawida Dzięgielewskiego (52. min) i Arona Stasiaka (63. min) doprowadzili do wyrównania. Gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Tomasza Margola (68. min). Ponowne prowadzenie Pogoni nie załamało jednak gości. Ponownie rywalom dał o sobie znać Paweł Wojciechowski, którego bramki (73., 76. min) zapewniły Górnikowi nie tylko wygraną 4:3, ale również powrót na fotel lidera rozgrywek.

Łęcznianie mają 28 punktów, tyle samo co Widzew Łódź i Resovia, które w tej kolejce remisowały.

W 15. serii gier w przyszłą sobotę domowym przeciwnikiem zielono-czarnych będzie Skra Częstochowa.