Górnik liderem ekstraklasy. Łęcznianki wygrały z rewelacją sezonu

kamczyk 9

Piłkarki Górnika Łęczna pokonały 3:1 rewelację sezonu, zespół AZS UJ Kraków, w 10. kolejce ekstraligi kobiet.

Kolejna wygrana mistrzyniom Polski nie przyszła jednak łatwo. Drużyna gości prowadziła od 11 minuty po golu Justyny Maziarz. Łęcznianki do wyrównania doprowadziły dopiero w 75 minucie za sprawą Nikoli Karczewskiej. 9 minut później na 2:1 trafiła Sylwia Matysik, a w doliczonym czasie gry na listę strzelców ponownie wpisała się Karczewska.

W tej kolejce niespodziewanej porażki doznał dotychczasowy lider tabeli Medyk Konin. Wicemistrzynie Polski uległy na wyjeździe GKS-owi Katowice 2:3. Dzięki temu liderem rozgrywek zostały łęcznianki, które wyprzedzają Medyka o 2 punkty. Co więcej, ekipa trenera Piotra Mazurkiewicza ma jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie.