Polscy szczypiorniści zremisowali z Hiszpanią

padwa2 6

Polscy piłkarze ręczni zremisowali z drugą reprezentacją Hiszpanii 24:24 w pierwszym meczu turnieju 4 narodów w argentyńskim San Juan.

Do przerwy biało-czerwoni wygrywali 12:11, a po przerwie – w głównej mierze dzięki znakomitej grze bramkarza Mateusza Korneckiego – ich przewaga wzrosła nawet do pięciu trafień. W końcówce lepiej spisywali się jednak rywale i o losach spotkania decydowały ostatnie akcje, w których najpierw Polaków na prowadzenie wyprowadził Antoni Łangowski, a do wyrównania doprowadził Paredes.

W meczu zagrało 5 zawodników Azotów Puławy: po 3 bramki rzucili Piotr Jarosiewicz i Michał Szyba, 2 – Antoni Łangowski, jedną Rafał Przybylski, zaś na listę strzelców nie zdołał wpisać się Dawid Dawydzik.

Kolejnym przeciwnikiem Polaków będą Argentyńczycy, a na zakończenie zmagań w San Juan podopieczni Patryka Rombla zmierzą się z Rosją.

Zawody są elementem przygotowań naszej drużyny do przyszłorocznych mistrzostw Europy.