Cykl spotkań poświęcony kulturze studenckiej rozpoczął się w Lublinie. Celem wydarzenia jest zdiagnozowanie stanu kultury studenckiej oraz rozmowa o możliwych scenariuszach jej przyszłości.
– Dziś potencjałem kultury studenckiej jest to, że ludzie mogą się po prostu spotkać ze sobą – mówi dyrektor Narodowego Centrum Kultury, profesor Rafał Wiśniewski (na zdj.). – Potrzeba ludzi, którzy pokazują, że można coś zrobić razem, że się coś udało. Bo w tej działalności pojawiają się nieoczekiwane konsekwencje. Przy okazji takiego wspólnego spotkania czasami rodzi się dobry biznes, a czasami zdarza się, że ktoś pójdzie na randkę. Róbmy coś, bądźmy aktywni. Żeby zmieniać świat, zacznijmy od siebie. Myślę, że kultura studencka była zawsze paliwem, które dostarcza pozytywnej energii do twórczego działania.
Specjaliści przekonują, że to, co nazywamy kulturą studencką obejmuje poza studentami, także całą kadrę akademicką, innych pracowników uczelni oraz osoby, które w różnych celach odwiedzają uniwersytety.
Na przyszły rok zaplanowane są spotkania warsztatowe w całym kraju. Natomiast ich finałem będzie Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej planowane na 2021 rok.
MaK / opr. ToMa
Fot. archiwum