Kolejna wygrana koszykarzy AZS-u UMCS-u Start II Lublin

koszykow

W II lidze koszykarzy AZS UMCS Start II Lublin po emocjonującym spotkaniu wygrał w stolicy z KK Warszawa 108:106. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, bo po czterech kwartach był remis 95:95. W niej warszawska drużyna prowadziła już czterema punktami, ale najpierw za 3 punkty trafił Krzysztof Wąsowicz, później ten sam zawodnik trafił jeden rzut wolny, a następnie wynik ustalił Szymon Jaworski dwukrotnie trafiając z linii rzutów wolnych.

Wąsowicz zdobył łącznie 29 punktów i był najskuteczniejszym koszykarzem w gronie podopiecznych trenera Przemysława Łuszczewskiego. Ponadto: 20 punktów zdobył Karol Obarek, 19 – Bartłomiej Nycz, 14 – Adam Myśliwiec, 10 – Szymon Jaworski, 7 – Mateusz Wiśniewski, 5 – Mirosław Uniłowski, a 4 – Kamil Waniewski.

Była to szósta wygrana lubelskiej drużyny w siódmym meczu sezonu.