Wyniki z piłkarskich boisk: zwycięstwa Motoru i Wisły

pilkarze

W 16. kolejce III ligi piłkarskiej Motor Lublin wygrał na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0. Bramkę w 48. minucie zdobył Tomasz Swędrowski. W 40. minucie bramkarz Motoru Rafał Strączek obronił rzut karny.

Udanie na ławce trenerskiej Wisły Puławy zadebiutował Mariusz Pawlak. Drużyna, którą opiekuje się od środy, wygrała z Podlasiem Biała-Podlaska 2:0. Bramki strzelili Rafał Kiczuk w 54. i Krystian Puton w 67. minucie spotkania.

W innych meczach: Avia Świdnik zremisowała w Krakowie z Hutnikiem 3:3, a Orlęta Radzyń Podlaski przegrały w Dębicy z Wisłoką 0:2.

Grały też drużyny spoza regionu: Siarka Tarnobrzeg przegrała z Wólczanką Wólka Pełkińska 2:3, a rezerwy Korony Kielce pokonały Podhale Nowy Targ 4:3.

Dokończenie kolejki w niedzielę:

Hetman Zamość – Stal Kraśnik (13:00),

Chełmianka – Jutrzenka Giebułtów (14:00),

Sokół Sieniawa – Wisła Sandomierz (14:00),

Na pozycję lidera wróciły rezerwy Korony Kielce, które uzbierały 30 punktów.  Hutnik Kraków ma 29, Wólczanka Wólka Pełkińska 28, a czwarty w tabeli Motor 27.

W sobotnich meczach 15. kolejki 4. ligi Sparta Rejowiec Fabryczny wygrała z Unią Hrubieszów 4:3, Huragan Międzyrzec Podlaski zremisował z Tomasovią 2:2, Kłos Gmina Chełm uległ Lubliniance 0:2, Kryształ Werbkowice pokonał rezerwy Górnika Łęczna 2:0.

Jutro (10.11) o godzinie 13.00 zostaną rozegrane pozostałe cztery spotkania:

Huczwa Tyszowce – Victoria Żmudź,

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków,

Włodawianka – Powiślak Końskowola,

Granit Bychawa – Łada 1945 Biłgoraj.

Aktualnie na prowadzeniu znajduje się Huragan Międzyrzec Podlaski, który o punkt wyprzedza Lewart Lubartów.

W przedostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 TOP 54 Biała Podlaska wygrał na wyjeździe z Karpatami Krosno 2:0. Jutro (10.11) BKS Lublin na bocznym boisku Areny Lublin o 13:00 podejmie Wisłę Kraków.

Przedostatnią kolejkę spotkań rozgrywają także trampkarze starsi rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15. Również w tych rozgrywkach udanie zaprezentowali się zawodnicy TOP-u 54 Biała Podlaska, którzy pokonali Akademię Piłkarską 21 Kraków aż 5:1. Jutro w południe Górnik Łęczna zagra w Kielcach z Koroną, a godzinę później Motor Lublin podejmie Wisłę Kraków.