Złote Kolce 2019: Paweł Fajdek na 2. miejscu w rankingu

pm miro fajd002 1

2019-11-15T14:09:12:72 , Fot. Piotr Michalski Konferencja prasowa . Urzad Marszalkowski , Jaroslaw Stawiarski .

Mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek (na zdjęciu) z Agrosu Zamość uplasował się na 2. miejscu w rankingu „Złote kolce”. Pierwsze miejsce w jubileuszowym 50. zestawieniu zajął biegający na średnich dystansach, brązowy medalista mistrzostw świata na 1500 metrów Marcin Lewandowski. Wśród kobiet na pierwszej pozycji uplasowała się srebrna medalistka mistrzostw świata w rzucie młotem Joanna Fiodorow. W czołowej dziesiątce znalazły się trzy lekkoatletki AZS-u UMCS-u Lublin. Szósta była Sofia Ennaoui, siódma Karolina Kołeczek, a dziewiąta Paulina Guba.

Zestawienie powstaje na podstawie punktów, które otrzymują lekkoatleci za miejsca zajmowane na najważniejszych imprezach w kraju i za granicą. Dodatkowo premiowane są rekordy oraz wysokie lokaty na listach najlepszych wyników w sezonie.

Wyróżnienie dla trenera roku otrzymała opiekująca się Pawłem Fajdkiem Jolanta Kumor. Wyniki rankingu zostały ogłoszone podczas gali z okazji 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, która odbyła się w Warszawie.