Pszczółka rozgromiła Widzew

pszczolka

Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin zdeklasowały CosinusMED Widzew Łódź wygrywając w kolejnym meczu Basket Ligi Kobiet 85:52.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej kwarcie zakończonej zwycięstwem akademiczek 33:13.

– Taki był plan na ten mecz – przyznała lubelska rozgrywająca, Zuzanna Sklepowicz.

W ostatniej kwarcie trener Pszczółki Krzysztof Szewczyk dał okazję występu rzadziej występującym zawodniczkom. Jedną z nich była Wiktoria Duchnowska.

Najwięcej punktów dla lubelskiej drużyny zdobyły: Peterson – 18, Adamowicz i Labuckiene – po 13, Degbeon – 12 i Day – 10.

Z bilansem 7 zwycięstw i 3 porażek akademiczki zajmują piąte miejsce w tabeli. Pierwszą rundę rozgrywek Pszczółka zakończy w sobotę wyjazdowym meczem z Eneą AZS Poznań.